Egy fiatal művész munkavállalási és önmegvalósítási kríziséről szóló filmhez keresünk támogatókat, hogy a film - túlnyomóan fiatal művész - készítőit honorálni tudjuk munkájukért.
Miért kérjük a segítségedet:
A magyar rövidfilm-készítésben - főként pályakezdő filmesek esetében - a munka díjazásának lehetősége fel sem szokott merülni. Hazánkban a rövidfilm-forgalmazásra szinte semmi lehetőség, egy készülő film finanszírozása különösen nagy kihívást jelent. Az egyetemi filmkészítés bajtársiasságát hordozzuk, amíg valakinek nem sikerül kitörnie. Így, még ha abban a szerencsés helyzetben is van egy készítő, hogy támogatást kapjon a filmjére, az is csak szűkös keretek között finanszírozza a filmjének elkészülését.
A filmezés összetett, mind fizikai, mind mentális rátermettséget igénylő művészeti ág. Alapvetésnek kellene lennie, hogy az alkotókat megfizetik a befektetett erőfeszítésért. Bár pályakezdő alkotóként mindannyian rengetegszer dolgozunk ingyen, és pályakezdő rendezőként megszoktuk, hogy szívesség alapon hívunk embereket egy projektbe, ez a rendszer nem fenntartható, és sajnos a munkaerő kizsigerelésén alapszik.
Szeretném, ha ez a rendszer változni tudna, emellett pedig szeretnék egy hiteles filmet készíteni. Egy rövidfilm, ami egy fiatal felnőtt művész önmegvalósítási kálváriáját járja körbe, nem teheti meg, hogy nem fizet - a túlnyomóan - fiatal művész készítőinek.
Viszont, hogy ez a film valóban képviselhesse azt, amit az üzenetében hordoz, ahhoz segítségre van szükségünk. A jelen Magyarországában csak összefogással érhetünk el eredményeket. A teljes befolyt adományt a bérekre fordítjuk, hogy minden alkotótársam nyugalomban és teljes koncentrációval végezhesse a munkáját.
A filmről:
A kompromisszum kifejezés definíciója: kölcsönös engedményekkel járó megegyezés
/ alapvető elvek feladásával, megalkuvással járó megegyezés. A definíció ellentmondásosságából rögtön kiderül, mi olyan megterhelő lelkileg a kompromisszummal járó döntéshelyzetekben. Az ember, főként ha felnőtt életének küszöbén áll, és rögtön az egész életét meghatározó döntések elé kerül, hajlamos teljesen megbénulni, és a valódi vágyaival szöges ellentétben elindulni.
Ebben a filmben a divattervező szakot végzett fiatal főhős egy sötét szombati napon három találkozás során szembesül a kompromisszum-hozatal formáival, tétjeivel és következményeivel, és egyre szélsőségesebb állapotban sodródik bele az éjszakába. Kérdés, valójában mennyit is kell feladnia magából, hogy belehelyzekedjen egy elkerülhetetlennek tűnő jövőképbe.
A film a generációk közötti konfliktusokkal, az LMBTQ+ identitiással, és a droghasználat témáival is foglalkozik, azokat a maguk igazságával, és empátiával mutatja be.
A célkitűzés:
Szeretném a fiatal felnőtt kapunyitási pánikot valós formájában és árnyalataival megmutatni. A fő célkitűzésem az, hogy megmutassam, miért sokkal veszélyesebb fiatalon feladni az álmokat, mint amennyire elsőre tűnik.
Ez a film reményeim szerint amellett, hogy belátást enged társadalmi problémákba, beszélgetések elindítója is lesz. Abban hiszek, hogy a társadalmat semmi sem építhetné annyira, mint a képesség, hogy együttérezzünk a melletünk lévők, és a saját magunk küzdelmeivel.
Ha te is így érzel, kérlek, támogass minket!
Andella Mirtill a film írója és rendezője
korábbi rövidfilmjeim, amikkel találkozhattál: Mint egy Haiku, Másokért való Emberek