A rövidfilmekből álló “fiatal felnőtt trilógia” harmadik epizódjában minden a demokrácia és a közösség körül forog: a történet, a forgatás módja, és a finanszírozás is.
Kampányvideó
Itt tudod az "A könyv a mi fegyverünk" című filmet támogatni:
Az adományok tervezett felhasználása
Független filmesként a közösségünk erejére van szükségünk ahhoz, hogy összeálljon új alkotásunk anyagi háttere. Olvass tovább, hogy miért érdemes minket támogatni!
A projekt bemutatása
1. A film
Egyedülálló módon rövidfilmekből alkotunk trilógiát, elkészítve a külföldi fesztiválokon is bemutatott, idén nyáron streamingre kerülő Budapest, zárt város (2021) és a középiskolai prevenciós foglalkozásokon is vetített Ki mint veti ágyát (2023) folytatását.
A harmadik epizód, A könyv a mi fegyverünk szintén a szélesebb társadalom kérdéseit tematizálja fiatal felnőttek megélésein és megküzdési stratégiáin keresztül. Az identitáskereső generációs film és a női felnövéstörténet főszereplői, Peti és Noémi ezúttal új tagjai egy fiktív szakkollégiumnak, amelynek a nyári táborában játszódik a filmünk. A demokratikus, önképző intézményt az ő szemükön keresztül ismerjük meg, ahogy a hedonista budai srácnak igencsak más beilleszkednie, mint a munkáscsaládból jövő, első generációs értelmiségi lánynak.
Független filmet készítünk egy független közösségről, ami elkötelezett a vita kultúrája, a társadalom megismerése és formálhatósága mellett. A tartalommal teljes összhangban, munkánk a részvételi alkotás elveit követi: a forgatókönyv társalkotói és a film mellékszereplői ilyen, az oktatással kitörési lehetőséget biztosító kollégiumok jelenlegi és korábbi tagjai. A forgatás helyszíne egy rejtett zöld folt a VIII. kerület közepén, egy ökokertként működő, még beépítetlen grund.
2. Az adománygyűjtés
A 30-40 perces filmünk optimális költségvetése 5 millió forint. Ezt az összeget három fő forrásból fogjuk fedezni: az Adjukössze-kampány mikroadományaiból, vállalati adományokból, illetve civil- és kulturális egyesületek támogatásaiból. Ezért van, hogy itt az optimális büdzsé 10 százalékát, 500 000 forintot tűztünk ki célként.
3. A stáb
Szőke Abigél az Akik maradtak (2019), a Nyugati nyaralás (2022) és A besúgó sorozat (2022) főszereplője. Katona Péter Dániel az SZFE-n végzett, jelenleg az Átrium színésze, a 2023 őszén megjelenő Tündérkert sorozat főszereplője.
Konkol Máté filmrendező, vágó. Egyetemi évei alatt dolgozott Hajdu Szabolcs asszisztenseként az Ernelláék Farkaséknál (2016) forgatásán, majd Nemes Jeles László mellett a Napszállta (2018) készítése során is. Első rövidfilmjei – Kikelet (2016); 19 perc, 56 másodperc (2018); Vakáció (2020) – után kezdte meg a most lezáruló “fiatal felnőtt trilógiát”, amivel célja, hogy metssze egymást a filmkészítői, a szociális szervezői és a pedagógiai tevékenysége.
Papp Tamás operatőr a FreeSZFE mesterszakán végzett. Dolgozott a Napszállta készítése során Erdély Mátyás asszisztenseként, majd kameramanként a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre (2020) és Az unoka (2022) forgatásán Maly Róbert operatőr mellett. Legutóbb az Oscar-díjas Greig Fraser asszisztenseként dolgozott a Dűne folytatásán.
Muchichka László a közösségi finanszírozásból készült sci-fi, A Karantén Zóna (2022) egyik producere, Tóth Bálint az Északi Támpont Közhasznú Egyesület elnöke, esélyegyenlőségi szakértő, az egyesület társadalmi szemléletű filmjeinek (Válaszúton, Nefelejcs, Széllel szemben, Még emlékszem) producere.
Bízunk benne, hogy filmünk eszmeisége és stábunk szakmai háttere meggyőzött Téged is arról, hogy érdemes mögénk állnod. Kérjük, támogass minket!